WhatsApp mesajı ve ulaşmayan yayın, San Juan'da kaybolan Alman turistin son izleri

KristoY

Global Mod
Global Mod
Julia BoynuzPerşembe gününden beri kayıp olan 19 yaşındaki Alman kız San Juan onun gönderdi son Mesaj öğleden önce cep telefonuyla aradım ve gelmedim akışlı toplantı öğleden sonra yaşadığım olay. Oradan ailesi şikayette bulundu ve Tres Marías Tepesi'nde arama protokolü etkinleştirildi. Yetkililer Karada, havada ve suda arıyorlar.

Davanın savcısı, Daniela Pringlessoruşturmanın gidişatına ilişkin ayrıntılı bilgi verdi. Alman turistle son temaslarını anlattı.

“23 Mayıs Perşembe günü, o Tres María tepesini görmeye gelmeye karar verirDağın eteğinde bulunan çok ünlü bir tepedir ve buraya ulaşım otobüse bindim. Kaybolduğu haberi perşembe günü gece yarısı 12'de verildi. O Saat 17.00'de işi için bir yayın toplantısı vardı. Gelmediği için ailesi ancak gece 12'ye kadar şikayette bulundu. Protokol gece 12'de etkinleştirildi.” Pringles, TN'de yorum yaptı.

Ve şunları kaydetti: “Bir araya getirmeyi başardık kanıt saat 10:55'te burada, tepenin kapısında otobüsten inerken görülebildiğini ve Tres Cruces yoluna girerken görülüyor. Bu kontrol edildi. Telefon öğleden sonra 3:34'te sinyal vermeyi durdurur. güçlü sinyal, Sabah 11:30'da WhatsApp'a cevap veriyor, yaptığı son şey bu. En son öğleden sonra 3.34'te cep telefonuyla meşguldü. Daha sonra herhangi bir haber alınamadı.”

Savcı ayrıca perşembenin “bir gün olduğunu” da sözlerine ekledi. çok soğuk“Bölgede arama yapılması, protokolün gece aktif hale getirilmesinin ötesinde aramayı zorlaştırdı.

San Juan'da kaybolan bir Alman turisti arıyorlar.

Arama yetkililer tarafından üç gün boyunca sürdürüldü., karadan, havadan ve sudan. Resmi bilgilere göre, otobüsten inip tepeye tırmanmaya başladığında kameralar onu yakaladı ancak öğleden sonra cep telefonunun bağlantısı kesildi.

Arama operasyonu başkanı Diego Morales ise şunları söyledi: Turisti rahat bırakmamalıydılar Çünkü yalnızdı ve uygun kıyafeti yoktu.

Dağlarda yalnız yürümek tavsiye edilmezher zaman üçlü veya daha fazla kişiyle yukarı çıkarsınız ve özel kıyafet ve ayakkabı. Kameralarda görüldüğü gibi turistin uygun kıyafetleri yoktu, pek görünmüyordu.” dedi TN'ye konuşan Morales.

Operasyondan sorumlu kişi şu konularda bilgi sahibi olduğunu anlattı: Arama için 25 drone yetiştirildiHer ne kadar sadece bu Pazar günü iyi vakit geçirdiğine pişman olsa da bölgede görünürlük.

“Tres Marías tepesine tırmanmak istiyordu ve dağın zaten yapmış olduğu bilgilere sahibiz. Zirvede yol taştır ve kolayca ufalanır“, diye ekledi polis şef yardımcısı.

Horn'u arama operasyonuna Arjantin Federal Polisi (PFA), San Juan Polisi, GAM, itfaiyeciler, Sivil Koruma ve diğer derneklerden ajanlar katılıyor.

San Juan'da kaybolan Alman turistin ailesinden mesaj

Yetkililerin aramasına paralel olarak, Julia Horn'un ebeveynleri Sosyal ağlardan mesaj yayınladılar Anlayış İçin Gençlik (YFU)Kadınların ülkeye geldiği gönüllülerin ve kültürel alışverişlerin organizasyonu ve Kızlarını bulmak için yaptıkları çalışmadan dolayı kurtarma ekiplerine teşekkür ettiler.

Kayıp Alman turistin ailesinden mesaj.
Kayıp Alman turistin ailesinden mesaj.

“Arama devam ediyor. Bu sabah gelişmiş kurtarma ekipleri ve dronlarla başlıyoruz. Julia'yı yakında bulmayı umuyorum“, genç kadının ebeveynlerinin açıklamasına başladı. Bu pazartesi San Juan'a varacaklar.

Metin şöyle devam ediyor: “Anne-babanız adına size şu mesajı göndermek istiyoruz: topluluğa teşekkürlerTüm çabaları için San Juan Hükümetine, yetkililere ve kurtarıcılara teşekkür ederiz. En az onun kadar Mercedario And Kulübü”.

“Takım olarak çalışıyoruz ve “Onu bulmak için elimizden geleni yapıyoruz.”gönüllü kuruluş tarafından Instagram hikayesine yüklenen açıklamayı sonlandırdı.