Ülke genelinde ve her seviyedeki öğretmen sendikaları bu perşembe günü sona erecek

KristoY

Global Mod
Global Mod
Ülke genelinde temsil edilen öğretmen sendikaları bu perşembe günü bir toplantı yapılması çağrısında bulundu. Tüm eğitim düzeylerinde ulusal grev. O ulusal öğretim gücünün dördüncü ölçüsü Milei göreve başladığından bu yana (öncekiler çok eşitsiz bir bağlılık sergiliyorlardı) ve tüm ulusal eğitim sendikalarının aynı fikirde olduğu ilk grev, 9 Mayıs'ta CGT'nin genel grevinin durdurulması çağrısında bulunmuştu.

Fernández hükümeti döneminde aynı sendikalar maaş nedeniyle herhangi bir ulusal grev çağrısında bulunmamıştı.

Zorunlu eğitim için (başlangıçtan orta seviyeye kadar), CTA ile uyumlu olan Ctera ve CGT'de gruplanan dört sendika tarafından tedbir çağrısı yapıldı.

Bu arada, üniversite düzeyinde arayanlar, o eğitim düzeyindeki sendikalardır: Conadu ve Conadu tarihi.

Dün ulusal hükümet tüm üniversitelerle bir anlaşma yaptığını duyurdu. %270 işletme maliyetiAncak maaş düzeyi konusunda hâlâ bir anlaşma sağlanamadı. Maaşlar üniversite bütçesinin %80'inden fazlasını oluşturur.

Bu pazartesi üniversite sendikalarıyla ortak bir masa vardı. Hükümet teklif etti %9 artış, aylık enflasyona eşlik eden bir yüzde. Üniversite düzeyinden Clarín'e “Ancak bu aylarda kaybedilen neredeyse %40'ın geri kazanılmasından bahsetmediler” dediler.

İddia

Ctera'dan greve talep olduğunu bildirdiler:eğitim finansmanıseslenmek ulusal öğretim eşitliğiödeme düşkün (maaşların bir kısmının ödenmesi için ulusal hükümetten eyaletlere sağlanan fonlar) ve acil emekli öğretmenlerin maaşlarına zam”.

“Aralık ayından bu yana Ctera, Ulusal Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan çözüm talep ediyor. Yanıtların olmayışı maaşlarımızın satın alma gücünün azalmasına neden oldu – Aralık ayından beri şu maaşı alan öğretmenler var: 250.000$– Öğretmen maaş tabanının ve sistemin işleyişi için gerekli kaynakların garantörü olan Devletin yokluğunda, eğitime kaynak ayırma, il çatışmalarına neden olma ve derinleştirme.

“Arjantin bugün öğretmen maaşlarını açıklıyor yoksulluk sınırından uzakta tipik bir aile için bugün 828.158 dolar. Ve çoğu durumda bugün 373.474 dolar olan yoksulluk sınırının altında. CGT sendikalarından biri olan UDA'dan yapılan bir açıklamada, ulusal ortak girişimde tartışılan asgari ücretin 250.000 dolar olduğu ve Aralık 2023'ten bu yana dondurulduğu belirtildi.

Ayrıca bakınız

Hükümetin UBA ile anlaşmasının ardından diğer üniversiteler mahkemeye gitmeyi ve yeni bir yürüyüşü analiz ediyor

Ayrıca bakınız

1492'de kalan sekreter

1492'de kalan sekreter