Şehir, kötü eğitim sonuçlarını tersine çevirmeyi amaçlayan bir plan sundu

KristoY

Global Mod
Global Mod
Zorluk ortaya çıkıyor. Dünyada Yapay Zeka destekli dijital teknolojilerin ilerlediği ve her türlü yeni fırsatı yarattığı bir ortamda, ülkede her geçen gün daha fazla genç, Temel bir matematiksel hesaplama yaparken veya bir metni anlamada ciddi sorunlar. Kaçırılan fırsatlar.

Buenos Aires şehri Bir planı olduğunu söylüyor Bu soruna çözüm bulmak ve en dinamik şirketlerin talepleriyle eğitim sisteminin sundukları arasında oluşan uçurumu azaltmak. Dır-dir çok iddialı görünen bir planO bu yıl zaten başladıve bu etkilemeyi amaçlıyor tüm Buenos Aires vatandaşlarındasadece bugün okula gidenler değil.

Buna “Buenos Aires Learn” adını verdiler ve ana hedefleri, sonuçları iyileştirmektir. Dil ve Matematik (ilkokulun birinci sınıflarında), ilerlemek okul organizasyonundaki değişiklikler Ve teknolojiyi okula entegre etmekHem pedagojik hem de idari olarak.

Buenos Aires'teki bir okulda dersler.

ima ediyor öğretim yöntemlerindeki değişikliklerokulları hedef alıyor birincil ve ikincil, hem kamu hem de özel. Dört yıl var (Jorge Macri'nin yönetimi) ve hedeflerin her iki yılda bir gözden geçirileceğini söylüyorlar: 2025 ve 2027'de.

Planın başlangıç noktaları var çok endişe verici eğitim sonuçları. Şehirde, yalnız 100 üzerinden 29 birinci sınıfa başlayan öğrenciler liseyi bitirirler zamanında ve kabul edilebilir düzeyde Okuma ve Matematik ile. Ortaokulu bitirip iş veya üniversite dünyasına adım attığınızda, Her 3 kişiden 1'i okuduğunu anlamıyor ve 10 kişiden 6'sı sayılarla ilgili sorun yaşıyor.

“Hepimiz demans numarası yapmak gibi. Öğrenciler okula gidiyor ama çoğu öğrenmiyor. yapmak istiyoruz paradigma değişimi. Öğrencilerin öğrenmesini ve öğretmenlerin başarısız olduklarını düşündükleri için hüsrana uğramamalarını sağlayın. Sistem şu haliyle çalışmıyor” dedi Hükümet Başkanı Jorge Macri planın sunumunda.

Şehirden, planın halihazırda binden fazla öğretmene ve okul müdürüne sunulduğunu ve onaylandığını doğruluyorlar. öğretim sendikalarının onayı İlçeden.

Okuma ve yazmanın zorluğu

Buenos Aires Hükümeti tarafından sunulan plan şunları içermektedir: çeşitli ve çok çeşitli önlemlerancak en alakalı olanı öğretmenlerin çalışma şekli için önerilen değişikliktir. İlk sınıflarda okuma-yazmayı öğretiyorlarbugün okulların kaydettiği bir eksiklik ve daha sonra öğrencileri kendi eğitim yörüngelerine sürüklemek.

Buenos Aires Eğitim Bakanı Mercedes Miguel, öğrencilerin alfabeyi kendi başlarına ve kendi hızlarında “keşfettiklerini” belirten “okumanın psikogenezi” olarak bilinen modele doğru ilerlediklerini açıklıyor daha yapılandırılmış veya “açık” birbu da erkeklerin onlara geleneksel yolu öğretmelisin Harflerin veya grafiklerin her biri.

tarafından danışıldı ZurnaMiguel, okuryazarlık planının Buenos Aires Hükümeti'nin planı olduğunu açıklıyor Ulusal Okuryazarlık Planı çerçevesinde hayata geçirilecekulusal hükümet tarafından teşvik edilmektedir.

Bu Salı günü tüm eyaletlerin bakanları Federal Eğitim Konseyi'nde bir araya geldi ve Şehir, “Buenos Aires Learn” planının bu Dil bölümünü sundu. Ulusal hükümetten şunu bildirdiler: Ülke genelinde okuryazarlık planlarının koordine edilmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

Eğitim Bakanı Carlos Torrendell, bu Salı günü Federal Eğitim Konseyi'nde.
Eğitim Bakanı Carlos Torrendell, bu Salı günü Federal Eğitim Konseyi'nde.

Şehre dönüş, öğretmenlerin değişmesi ve açık sistemle okuma yazma öğretmesi, Ayrıca bu yaklaşımla eğitilmeleri ve kalifiye olmaları gerekecek. Bunun için Belediyede anlatıyorlar, uyguluyorlar. 29 öğretmen yetiştiren enstitüdeki dönüşümler ilçenin durumu.

Bir diğer önemli değişiklik ise şuna işaret ediyor: matematik öğretmek. Şu anda genellikle yapılmayan bir şey olan “matematiksel formül ve prosedürlerin ne zaman, neden ve hangi amaçla kullanılacağına ilişkin kararlar almak için eleştirel düşünmeyi geliştirmeyi” istediklerini söylüyorlar.

Dijital zorluk

Yeni Buenos Aires eğitim planının ilgili eksenlerinden bir diğeri, dijital dönüşümçeşitli yönlerden.

Öncelikle okulların yönetimlerinde değişiklikler olacak. Artık kağıt olmayacak, her şey dijital olacak. Yıl sonu için son ana kitabın imzalanacağı bir etkinlik planlıyorlar. Bunun idari işlerin zaman yükünü azaltacağını söylüyorlar. Pedagoji için kullanılabilecek zaman.

Ayrıca güçlü bir odaklanma olacak. Dijital okuryazarlık. Belediyeden ise bunun firmalarla yaptıkları çeşitli görüşmelerde tespit ettikleri bir talep olduğunu söylüyorlar.

“Artık okuma ve yazmayı öğreten dijital öğretmenler var. Öğretmenlerin yerini alacaklarını söylemiyoruz ama onları tamamlayabilirler. Bugün ilkokula başlayan bir çocuk ilkokulu bitirdiğinde 12 yıl sonra hangi okula gideceğimizi bilmiyoruz. Her şeyin değiştiğini biliyoruz ve çocukların dayanıklılık kapasitesine sahip olmalarını ve her zaman öğrenmeleri gerektiğini bilmelerini istiyoruz” diyorlar.

Dijital okuryazarlığı geliştirmek için öğretmenler bir etkinliğe katılacak özel eğitim programı dijital becerilerini geliştirmeye çalışacaklar.

“Var mı şirketin insan kaynakları yöneticileri. Şirketler daha fazla demokrasi, daha fazla büyüme ve gelişme ve vatandaşların daha fazla özgür hissetme yeteneği talep ediyor” diyor Miguel.

Dijital dönüşümün son yönü, entegre nominal yönetim sistemiher öğrencinin kişisel gidişatını takip etmeyi amaçlamaktadır.

Eşitsizliğin zorluğu

Her ne kadar Buenos Aires Şehri diğer eyaletlere göre daha iyi eğitim göstergelerine sahip olsa da, genellikle işaret edilen zayıf yönlerden biri de muazzam eşitsizlik Bazı okullardan ve sosyal sektörlerden öğrenciler ile diğerleri arasında mevcut olan.

Bu sosyal uçurumun azaltılması amacıyla Buenos Aires'in yeni eğitim planının bir diğer ekseni ise “Okullar odakta.” Sosyal güvenlik açığı göstergelerini ve eğitim değerlendirmelerindeki düşük sonuçları en çok birleştiren 500 okulu seçtiler.

O okullar aranıyor Dil, Matematik ve Kurumsal Yönetim alanlarında gelişme. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı zaten yönetim ekiplerine ve öğretmenlerine eşlik ediyor.

Şehirden şöyle açıkladılar: “Öğretmenler, yaptıkları işi teşvik etmek ve öğrencilerinin öğrenmesine yardımcı olma yollarını değiştirmek için yeni öğrenme tekniklerini içeren özel bir eğitim alıyorlar.”