Ramírez ve Millapi'nin avukatı, “Müvekkillerimin bununla hiçbir ilgisi yok, aksi takdirde onlara istifa edeceğimi söyledim” dedi

KristoY

Global Mod
Global Mod
Tahmin edildiği gibi sabah Goya mahkemeleri On bir gündür kayıp olan Loan'ı arama çalışmaları sürekli ve yoğun bir şekilde sürüyor. Eski donanma kaptanı Carlos Pérez'in intihara kalkışacağı bir gecenin ardından, çok sayıda komşunun varlığıyla birlikte savcılığın kapısındaki baş dönmesi ve girdap, tüyleri diken diken eder.

Avukat, mahkemeye çıkmadan önce Jorge Monti Pazartesi sabahı ilerleyen saatlerde müvekkili Mónica Millapi'nin kocası Fierrito Ramírez ve Loan'ın amcası Antonio Benítez'in ifade vereceğini doğruladı. “Müvekkillerimin bu olayla hiçbir alakası yok, suçlu onlar. Onların bununla hiçbir ilgisi yok, onları bana gerçeği söylemeye zorladım. çünkü aksi takdirde onları bırakırdım, istifa ederdim.

Avukatlık mesleğinde ve aynı zamanda gazetecilikte uzun yıllar geçirdiğini söyledi. Zurna Mahkemeye gelmeden önce “Müvekkillerinin lojistik, para ya da siyasi güçleri yok. Onlar mütevazı, alt sınıf insanlar. Olaya karışan son kişileri tutuklaması için savcıya (Guillermo Barry) ipuçları veren bendim.” bunu düşün “Kararlar geç alındı”.

Monti “Kredi canlı” diye tahmin ediyorancak gelecek bilimi yapmak istemediğini vurguluyor. “Müşterilerim bana çocuğun bir ilde hayatta olduğunu duyduklarını söylediler. Chaco olabilir ya da Paraguay'da olabilir. Ancak kaçırma olayının beyni son tutuklananlardan biri olacak. Kapak değişikliğinin resmileştirilmesi zorunludur. “Savcının, reşit olmayanları insan ticareti için işe alma konusunu gündeme getireceğini tahmin ediyorum.”

Pazartesi sabahı Goya mahkemelerinde kaos. Olay yerine Victoria Caillava savcılığa gelir. Fotoğraf: Fernando de la Orden

“Beyannamelerle Ramírez ve de Benitez, Yol daha düzgün olacak. Onlar için elimi ateşe sokmam ama deneyimlerim bana şunu söylüyor. Sorumlu değiller, ne de sert ya da kirli el. Bunları bilmeniz lazım, çok konuşuluyor ama müvekkillerimin bu işe karışma şansı hiçbir şekilde yok. “Eğer bir hata yaparsam, bunun nedeni yaşlı olmam ve emekli olmak zorunda kalmamdır.”

Monti, Loan gibi bir çocuk olduğu için şunu itiraf ediyor: “Bu, karşılaştığım en karmaşık vakalardan biri. Ama bugün başka bir hikaye başlıyor ve bunun son aşama olduğunu umuyoruz.” Böylece Loan canlı görünsün.”

Bu Pazartesi, eski belediye yetkilisi María Victoria Caillava ve kocası, emekli gemi kaptanı Carlos Guido Pérez'den bir soruşturma ifadesi alınacak. Ayrıca Komisyon Üyesi Walter Adrián Maciel de ifade verecek. Ve ilk üç tutuklu, Antonio Benítez (Loan'un amcası), Daniel “Fierrito” Ramírez ve Mónica del Carmen Millapi yeniden soruşturulacak. Ayrıca, ithamı da değiştirebilirler. “Kişinin insan ticaretine terk edilmesi”.

Ayrıca Pazartesi günü Ulusal Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich'in hipoteze ilişkin soruşturmayı derinleştirmek için yarın Paraguay Polisi ile görüşeceği öğrenildi. O ülkeye kredi çekilmiş.

Goya'nın komşuları savcılık önünde gösteri yapıyor.  Tarikatın Fotoğrafı Fernando
Goya'nın komşuları savcılık önünde gösteri yapıyor. Fotoğraf Fernando de la Orden

“Yarın Paraguay polisiyle konuşacağım. Bu bir hipotez olduğu için Paraguay polisinin gerçekten güçlü bir tempoda çalışmasını istiyoruz çünkü bu bir hipotez, dün dava üzerinde anlaştıktan sonra bunu bir hipotez olarak kabul ettik. Yetkili, Radio Mitre ile yaptığı röportajda, “mümkün. Dolayısıyla yarın bu davaya bakan Paraguay polisiyle birlikte olacağım” dedi.