Mahsur kalan ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olan iki yunusun duygusal kurtarılması

KristoY

Global Mod
Global Mod
Bir çift iki yunusun hayatını kurtardı Río Negro eyaletinin San Antonio Este kasabasında mahsur kalan ve ölme tehlikesiyle karşı karşıya olan kişiler.

Her şey bu Pazartesi günü, Saco Viejo kompleksinde yaşayan Walter Andreoli ve ortağı Gabriela Padovano'nun, Otlaklar arasında deniz memelileri keşfettiler San Matías Körfezi'ndeki San Antonio Limanı'nda ziyaret ettikleri sektörün.

Adam, büyük bir sabır ve özveriyle, her biri yaklaşık 100 kilo ağırlığındaki yunusları kuyruklarından iple bağladı ve ardından çamurlu araziden yaklaşık 30 metre uzaklıktaki denize doğru sürükledi.

“Bir gün önce orkaları ve onları (yunusları) nasıl yediklerini görmüştük. Şaşkınlıkla kaçtıklarını hayal ettim ve susuz olan bu kanalda mahsur kaldılar” dedi bu hikayenin kahramanı Walter. Rio Negro Gazetesi.

Ardından Andreoli şunları ekledi: “Yaklaşık bir saat boyunca yanlarında kalıp yüzebilmeleri için daha fazla su gelmesini bekledim. Hava soğuktu ama hissetmedim bile, üzerlerindeki çamuru temizledim ve onlara biraz masaj yaptım. Tepki verdiler ve çığlık attılar. Yemin ederim gerçekten çok etkileyiciydi“.

Río Negro'da mahsur kalan ve ölme tehlikesiyle karşı karşıya olan iki yunus, bir çift tarafından kurtarıldı

“Yeterince su olunca bıraktım, çünkü yavaş yüzmeye başladılar, bu yüzden sakin kaldım. Daha sonra evdeyken videoları sosyal ağlarımda paylaştım ve birçok kişi beni arayıp tebrik etti.”

Mart 2019'da güneybatı Avustralya yakınlarında balinaları inceleyen bilim insanları, daha önce çok az kişinin gördüğü bir manzarayla karşılaştı.

Mavi balinaya vahşice saldıran bir orka sürüsü. Bir düzineden fazla orka güçlü hayvanın etrafını sarmıştı. Sırt yüzgeci çoktan kopmuştu ve çevik yırtıcılardan kaçması mümkün değildi.

Yunuslarla aynı familyadan olmalarına rağmen katil balinalar olarak da bilinen orkalar, büyük balinaların hemen hemen tüm türlerini avladıkları bilinen zirve yırtıcılardır.