Mağdurun uğradığı yaralanmalar savunma stratejisini karmaşık hale getiriyor

KristoY

Global Mod
Global Mod
Mendoza Savcılığının Cinsel Bütünlüğe Karşı Suçlardan Sorumlu Ofisi, cinsel istismar nedeniyle tutuklanan Fransız ragbi oyuncularının davasını bu hafta soruşturmaya devam ederken, savunma buna nasıl karşı çıkılacağını değerlendirecek. darbe ve cinsel şiddet izleri kadının sunduğu.

Fransız Rugby Takımı oyuncuları Hugo Auradou (20) ve Oscar Jegou (21) 12 Temmuz Cuma günü tutuklandı. kadına saldırı sonucu ağırlaşan cinsel istismar 7 Temmuz'da Fransız ekibinin kaldığı Diplomatic otelinin bir odasında.

17 Temmuz Çarşamba günü ev hapsinden yararlandılar. Auradou'nun Fransa'dan gelen annesi bakımdan sorumluydu.

Her iki ragbi oyuncusu da Mendoza şehrinin Beşinci Bölümünde, Adli Saray ve Mendoza hapishanesinden yaklaşık 20 blok uzakta, elektronik bir halhalla izlenen bir evde gözaltında tutuluyor.

Savcılık, onlara ev hapsi avantajı sağlamak için kefalet ödenmesine karar verdi. Tanesi 5 milyon pesopasaportlarına el koydular ve ülkeden çıkışlarını yasakladılar.

Geçen hafta taciz iddiasının ardından mağduru evine götüren Cabify şoförü ifade vererek bunun normal bir yolculuk olduğunu ve dikkatini çeken herhangi bir davranış görmediğini söyledi.

Kurbanın arkadaşı daha sonra ifade verdi; onunla birlikte Waby bowling salonuna gittiler ve orada Fransız milli takımından bazı oyuncularla tanıştılar.

Arkadaşı, bowling salonunun VIP bölümündeyken onu ekip üyelerinden biriyle konuşurken gördüğünü hatırladı. Ancak Auradou olup olmadığını doğrulayamadı.

Bu tanık, eve yalnız döndüğü için kısa bir süre birlikte kaldıklarını söyledi. Şikayetçi, Auradou ve kimliği belirlenemeyen bir oyuncu ve bir kızdan oluşan başka bir çiftle birlikte taksiyle ayrıldı.

Dörtlü, Mendoza şehrinin Belgrano ve Sarmiento caddelerindeki Diplomatik otele gitti. Otel kameralarında Auradou ve şikayetçinin asansörle altıncı kata çıktıkları görülüyor.

Auradou'nun cinsel istismarının gerçekleşeceği 6. odada ve Jegou daha sonra katıldı.

Birkaç saat sonra, 7 Temmuz Pazar günü her iki kadın da WhatsApp üzerinden mesajlaştı. Orada, mağdur olduğu iddia edilen kişi ona olanları anlattı. Tanık, yaptıkları görüşmeden bilgi alabilmeleri için cep telefonunu Yargıç'a teslim etti.

Şikayet

Mağdur olduğu iddia edilen kişi, Wabi bowling salonunun VIP alanında Arandou ile tanıştığını ve oyuncunun kendisine içki ikram ettiğini belirtti. Kadının ifadesine göre adam onu bowling salonundaki tuvalete gitmeye ikna etmeye çalıştı ancak kadın reddetti.

Sabah saat 5 civarında, ragbi oyuncusu onu içki içmeye devam etmesi için Diplomatik Otel'e davet etti. “Kapıyı açtı, sadece su şişeleri vardı ama içecek yoktu. Tuvalete gitmesini istedim. Tek kelime etmeden beni iki kolumdan tutup yatağa attı. Bırakmasını istedim.” Mağdurun ifadesinin ayrıntılarına göre evde bunu ona İngilizce olarak söyledim ama o bana hayır dedi.

Kadın, “Giysilerimi çıkardı, beni boğmaya başladı, yüzüme tokat attı ve prezervatif kullanmadan cinsel tacizde bulundu” diye anlattı.

Ve 40 dakika sonra oda arkadaşı olan diğer rugby oyuncusunun odaya girdiğini açıkladı. “Beni görünce soyunan, sürükleyen ve taciz etmeye başlayan küçük bir sarışın (Jegou). Onlardan lütfen bunu yapmamalarını ve beni bırakmalarını istedim” diye hatırladı.

Rafael Cúneo Libarona liderliğindeki ragbi oyuncularının savunması, sunacakları kanıt ve ifadelerin, şikayete karşı koymalarına ve Fransız sporcuların iddia ettiği gibi bunun şiddet içermeyen, rızaya dayalı bir ilişki olduğunu kanıtlamalarına olanak sağlayacağına inanıyor.

En zor şey, kadının aldığı yaraların istismardan değil, cinsel bir oyunun parçası olduğunu kanıtlamak olacaktır.

Doğrulanmış yaralanmalar

Mendoza kentindeki bir polis karakoluna düzenlenen saldırıyı ihbar eden kadın, 7 Temmuz Pazar günü saat 18.00 sıralarında, otelden ayrıldıktan yaklaşık 10 saat sonra adli muayeneye tabi tutuldu.

Dosyaya göre yaralanmalar şunlardı: özel bölgelerine bir darbe sol göz kapağında hematomve diğeri çene. Ayrıca her iki bacağında, kalçasında, kasık bölgesinde, göğsünde ve göğüs kısmında da izler ve morluklar vardı.

Kurban, sürüklendiğini ve odada onu boğmaya çalıştıklarını bildirdi. Muayene sırasında boyunda ve kürek kemiğinde çizikler ve morluklar görüldü.

“Yaralar ve morluklar vardı ancak bunun cinsel şiddet olduğu kesin değil” dedi Zurna Psikolojik bilirkişi ve tanıklık ifadelerini beklemek isteyen araştırmacılardan biri.

39 yaşında, ev hanımı ve genç bir kız annesi olan ve kendini spora adamış olan kadın, travma sonrası stresin neden olduğu dekompansasyon nedeniyle iki kez hastaneye kaldırıldı.

Şikayetçi çoktan taburcu edilmiş ve şu anda erkek kardeşinin evinde bulunuyor. Avukatı Natacha Romano şunları söyledi: “Savcılık, tıbbi araştırmaların sonuçlarının otelde olup bitenlerle ilişkilendirilmesi için hastaneden tıbbi geçmişini istedi.” .