“Kardeşime bunu yapan doktorlar konuşsun”

KristoY

Global Mod
Global Mod
“Onlarda insanlıktan eser kaldıysa bırakın konuşsunlar”. Güçlü, film yönetmeni Mariano Cohn Perşembe günü yapılan duruşmada, San Isidro'daki Melchor Posse belediye hastanesinden sekiz doktorun, 35 yaşındaki kardeşi Alejandro'nun ölümü nedeniyle takip edildiğini açıkladı.

Davanın bu hafta başlayan ikinci duruşmasında, 27 Temmuz 2015'te şeker hastalığına bağlı rahatsızlık nedeniyle sağlık ocağına giren ve iki gün sonra İtalyan Hastanesi'nde çok sayıda yaralanma sonucu hayatını kaybeden mağdurun yakınları ifade verdi. .

“Alejandro çok aktif bir insandı, çok yetenekliydi. tedavi edildi, bakıldı, yemeklerine dikkat etti. Sürekli iletişim halinde olduğum, benimle çalıştığı süre boyunca her isteğimi yerine getiren çok yakın bir insandı” diye başlayan “Yönetici” filminin yönetmeni kardeşini anlatmaya başladı.

Ve açıklamasında, şiddetle ve ısrarla bir talepte bulundu: olaya dahil olan profesyonellerin olanları anlatması. Bu, Cohn'un içeri girmesi gibi bir gizem. kendi imkanların ve aklın Belediye hastanesine kaldırıldı, başarısız bir trakeostomi, açıklanamayan kırıklar ve beyin ölümü tanısıyla sonuçlandı.

Otopsi, vücudun servikal omurunda kemik iliği yırtılmasıyla birlikte çıkık, torasik omurda çıkık, sağ köprücük kemiğinde kırık ve yan kemerlerde kırık olduğunu belirledi.

Soruşturmada şok odası tutanak defterinin kaybolduğu, o cumartesiye ait tutanakların bulunduğu emzirme çarşaflarının yırtıldığı, güvenlik kamerası kaydının da bulunmadığı öğrenildi.

Alejandro ve Mariano Cohn'un babasının sert hikayesi

Alejandro'nun babası Mario Cohn, dokuz yıl önce taşındığında çok dikkatli davrandı ve İtalyan'ın yoğun bakımından sorumlu doktorunun buraya taşındığı anı hatırladı. Raporu vermek için onları çağırdıAile onu Buenos Aires'teki sağlık merkezine nakletmeyi başardıktan sonra.

“Doktor geçmemizi sağlıyor ve Bizi zaten tanıdığım üzgün bir yüzle karşılıyor…Terapi doktoru sessiz ve büyük bir saygıyla ve esas olarak büyük bir insanlıkla bizi ağır ağır aldı. 'Alejandro'nun kırıkları olduğunu biliyor muydunuz?' diye sordu. Hiçbir şey bilmiyorduk, bunu bize hiç söylememişlerdi. Ayrıca bize 'Boyun, bel ve köprücük omurlarının kırıldığını' söyledi. Bize şunu sordu: 'Size bir şey söylemediler mi?' Hayır, hiçbir şey. Bize hiçbir şey söylemediler. San Isidro hastanesindeki tıbbi raporların bunu örtbas edecek kadar güvenilir olduğunu varsaymak için söylenecek fazla bir şey yoktu” diye açıkladı.

Ve şöyle devam etti: “Orada bize diyor ki, 'Sana başka bir şey söylemem gerekiyor. Alejandro'nun beyninde sıvı olduğunu biliyor musun?' Biz de bilmiyorduk. İşte o an bize şunları söyledi: 'Alejandro'nun beyin ölümü gerçekleşti'. “Tıbbi yanlış uygulamalar üzerine gerçekler var.”

“Acaba bir insan, başka birinin beyninde sıvı olduğunu fark etmeden nasıl huzur içinde yaşayabilir? Bir avukat olarak konuşmuyorum, acı çeken bir baba olarak konuşuyorum. Herkesten kendisini benim yerime koymasını isterim.“diye ifade etti.

Yönetmen sanıklarla konuştu. “Sormak isterim ki, benim gibi uzun zamandır büyük bir sabırla bekleyen anne ve babam buradalar. Birçoğunuz da baba, kardeş olacaksınız. Kardeşime bunu yapan doktorlarda insanlıktan bir iz kaldı mı, tanıklık etsinler diye sormak istiyorum. Bırakın konuşsunlar, bu şekilde bu kadar zamandan, bu kadar enerji harcamasından, bu kadar para harcamasından tasarruf etmiş oluruz ve söylesinler gerçeğe ulaşmak için ne oldu”.

Ve ısrar etti: “Beni görmeleri, dinlemeleri çok önemli ki, bir insana verebilecekleri zararı görebilsinler. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum sessizlik anlaşmasını bozmak, konuşsunlar, ne olduğunu anlatsınlar. Eğer insanlıktan bir iz kaldıysa bırakın konuşsunlar.”

Cohn, hem kendisinin hem de ebeveynlerinin “hem kendimiz hem de şikayet etme imkanı olmayanlar için bu konuda sonuna kadar gideceğimizi” öngörerek kapanışı yaptı.