Bu Pazartesi hangi illerde dersler başlıyor?

KristoY

Global Mod
Global Mod
Ülkede okullaşma oranının en yüksek olduğu ilçeler, kış tatilinin ardından okul faaliyetlerine yeniden başlıyor. Bu Pazartesi, 29 Temmuz, sınıflara dönmeleri gerekiyor. AMBA'dan ve Buenos Aires'in iç kısımlarından 5,1 milyon çocuk ve ergen. Ve ayrıca kış tatilinin sonu geliyor 2,1 milyon öğrenci Arjantin'in diğer 10 eyaletindeki devlet okullarına veya özel okullara gidenler.

Demek ki, 7,2 milyon çocuk ve ergen Ülkenin büyük bir kısmı her gün okullara ve kolejlere gitme rutinine devam etmek zorunda kalacak. Aileler ve evler iki haftalık dinlenmenin ardından normale dönüyor. Arjantin sistemindeki toplam öğrencilerin üçte ikisinden biraz azını temsil ediyor (Eğitim Bakanı'na göre 11,6 milyon öğrenci var)

Yıllardır olduğu gibi eğitim sistemindeki kış tatili de kademeli olarak yapılıyor. Bir grup il Temmuz ayının ilk günlerinde başlar ve diğerleri (bu Pazartesi geri dönenler gibi) ikinci iki haftadan itibaren başlar. Córdoba'da kış tatilinin 8-22 Temmuz tarihleri arasında yapılmasına karar verildi.

Bu, teneffüs süresini teşvik eden ve “uzatan” bir önlemdir. İç turizmi teşvik etmek. CAME'nin (Arjantin Orta Ölçekli İşletmeler Odası) raporuna göre, bu yıl ülkede daha düşük bir gezgin akışı yaşandı ve bunlar aynı zamanda turizm şirketleri odalarında da çakışıyor. Bunu, ekonomik kısıtlamaların sonuçlarına ve ülkenin orta bölgesinde neredeyse 20 Temmuz'a kadar kaydedilen soğuk hava dalgası nedeniyle tatilin ilk haftasının “buzlu” geçmesine bağlıyorlar.

Her seviyeden 4,3 milyon öğrencinin kayıtlı olduğu Buenos Aires Eyaleti'nde eğitim faaliyetleri herhangi bir zorlukla ve çatışma tehdidi olmadan devam edecek. Sendikadaki huzursuzluk, öğretmenlerin maaş iyileştirmesi talep etmek için bir mücadele planıyla ilerlemeyi planladığı üniversite ortamıyla sınırlı.

Eyalet ve Buenos Aires belediyeleri, yılın bu döneminde küçüklere eşlik edecek sanatsal ve kültürel etkinlikleri (çoğu ücretsiz) teşvik etti. Buenos Aires Kültür Enstitüsü'nde “Teklif ettiğimiz tüm tekliflerde daha büyük bir akın gözlemledik” dediler.

Aynı manzara, Pazartesi günü 730 bin anaokulu, ilkokul ve ortaokul çocuğunun masalarına döneceği Buenos Aires şehrinde de sunuluyor. Şehir ayrıca kış mevsiminde Federal Başkent'te çoğalan ticari girişimlere eklenen resmi bölgelerden varyantlar da kullandı. Halkın katılımına ilişkin herhangi bir değerlendirme bulunmamaktadır.

Arjantin'in kuzey kesiminde bu, Formosa'daki (170.000 kayıtlı) öğretmen ve öğrenci için tatilin sonu olacak; Jujuy (220.000); Chaco (390.000) ve Santiago del Estero (285.000).

Kıyıda, Corrientes (her seviyeden 326 bin öğrencinin eğitim gördüğü) ve Misiones (370.000) eyaletlerindeki okul binalarının kapıları yeniden açılacak.

La Pampa ve 85.000 kayıtlı öğrencisi de bu Pazartesi günü devam edecek. Patagonya'dakinin aynısı: Santa Cruz (95.000 kayıtlı); Tierra del Fuego (50.000) ve Chubut (160.000).

Gümüş. Yazışma