Artık yıllar tekrarlanmayacak ama konular tekrarlanacak.

KristoY

Global Mod
Global Mod
Buenos Aires eyaleti onaylandı ortaöğretim akademik rejiminde önemli bir reformOkullarda öğretimin organize edilme şekli budur.

En önemli yenilik şu ki her yıl alınan elenir ve gider konu akreditasyon formatı. Ve bu konular onaylananlar bir öğrenci tarafından bir yıl boyunca Bir sonraki yıl itiraz edilmemelidir.

Bu taraftan, geleneksel şekilde tekrarlamayla biteryani ikiden fazla ders almış olması nedeniyle öğrenciyi bir yıllık eğitime (tüm derslere) başvurmaya zorlayan bir ders. “Tekrar” hala mevcut, ancak yalnızca onaylanmamış konular için.

Buenos Aires Eyaleti Kültür ve Eğitim Genel Müdürü Alberto Sileoni. TELAM

Bir öğretim yılında geçilmeyen konular arasında Öğrencilerin “yoğunlaşma dönemine” geçebilecekleri en fazla dörde kadar. Aralık ve/veya Şubat/Mart aylarında verilecek hızlandırılmış derslerdir.

Dörtten fazla geçilmeyen konu varsa, diğerleri temyiz edilmeli. Örneğin öğrenci 6 ders almışsa, 4'ü yoğunlaştırmaya gidiyor ve 2'sine itiraz edilmesi gerekecek. Ertesi yıl öğrenci Kurulan konulardan daha fazlasını alamayacaksınız. İlk yıllarda 10, son yıllarda 12 vardır. Yani ele alınması gereken her konu, yeni bir konunun ele alınmasına yer açar.

Peki bunların hangileri yoğunlaşıyor, hangileri tekrarlanıyor? Her yeni yılda hangi konuların “komboyu” oluşturacağını nasıl seçiyorsunuz? Her okulda bir tane olacak “Eğitim Yolları Ekibi” Bu, öğrenci ve ailesiyle birlikte onu tanımlayacaktır.

Reform, öğrencilerin eğitim sorunları yaşamasını önlemeyi amaçlıyor cesaretiniz kırılır ve sonunda okulu bırakırsınızşimdilerde sıklıkla olduğu gibi.

Organizasyonun zorluğu

Pratikle bağlantılı daha fazla soru var: Onaylanmayan konulara nasıl itiraz edilir? Her okulun yüzleşmek zorunda kalacağı temel zorluk bu olacaktır, çünkü örneğin bir yıldan 6, bir önceki yıldan ise 2 ders alan öğrenciler olacaktır. Her saat başı nereye gidiyorlar?

Bu perşembe günü onaylanan karar, çeşitli modellerHer okul yönetiminin kendi şartlarına göre İlçe Merkezinin onayı ile benimsemesi gereken bir uygulamadır.

Öğrenciler 15 Haziran 2017'de Paris'teki bir okulda Bakalorya (Fransa'nın lise diploması) kapsamında felsefe alanındaki ilk yazılı sınava katılıyorlar. / AFP PHOTO / Martin BUREAU fransa paris fransa öğrencileri Fransa'nın lise diploması kapsamında felsefe sınavına giriyorlar. Bakalorya programı Fransa eğitim sınıflar okullar öğrenciler öğrenciler
Öğrenciler 15 Haziran 2017'de Paris'teki bir okulda Bakalorya (Fransa'nın lise diploması) kapsamında felsefe alanındaki ilk yazılı sınava katılıyorlar. / AFP PHOTO / Martin BUREAU fransa paris fransa öğrencileri Fransa'nın lise diploması kapsamında felsefe sınavına giriyorlar. Bakalorya programı Fransa eğitim sınıflar okullar öğrenciler öğrenciler

Mesela bir önceki yıldan ders alması gereken öğrenci o tarihte gidebilecek. bir yaş küçük öğrencilerin kursuna eskimiş. Diğer bir olasılık da aynı derste öğrenime devam etmeleri ve öğretmenin sana özel içerik vermesi gerekiyor. Veya imkanı olan okullar kurs açabilir. karşı vitestekrar eden öğrenciler için.

Elbette öğrencinin tüm okul günü boyunca okulun içinde olması gerekir.

Yeni format, 2025'te başlayacak, üniversite öğrencilerinin takip ettiği şeye benzer. Bir olacak “bağıntılı” sistem: Öğrenci önceden akreditasyon gerektiren bir konuyu alamayacaktır. Örneğin, eğer 1. sınıfta Matematiği geçemezseniz, 2. sınıfta Matematik dersini alamayacaksınız.

Daha fazla anlaşmayla

Dün onaylanan yeni plan, farklılıklarla birlikte, okullar genel müdürü Alberto Sileoni'nin geçen yılın Şubat ayında önerdiği plana benzer ve şöyle: Sert eleştiriler üzerine geri adım atmak zorunda kaldı.

O reform projesinden farklı olarak bu sefer yeni format geliyor Milli Eğitim Genel Kurulunun tüm üyelerinin oybirliğiyleMuhalefetinkiler de dahil.

Radikalizmin danışmanı Diego Martínez şunları söyledi: Zurna eyalet hükümetinin kendileri tarafından yapılan tekliflerin çoğuna katıldığını söyledi. Örneğin, notların (dönem sonunda) tekrar sayısal ve kavramsal olmayan hale gelmek pandemi sırasında benimsendiği gibi.

İldeki ortaöğretim okullarında değişiklikler olacak.
İldeki ortaöğretim okullarında değişiklikler olacak.

Konular üç ayda bir verilecek ve başarılı olmak için öğrencilerin sahip olması gerekir. Her yarıyılda 7 ila 10 arası not. Bunu başaramazsanız, yalnızca hedeflere ulaşamadığınız çeyreği yoğunlaştırmalısınız. 4'ten fazla olması durumunda konunun akreditasyonunu alacaksınız.

Onaylanan reform sadece akademik rejim meselesine değiniyor. hayır pedagoji veya müfredat içeriği açısından değişiklik yok.

Pek çok uzman, daha önceki vesilelerle, ortaöğretimde önemli değişiklikler başarmanın gerekliliğine zaten işaret etmişti. derin bir kriz yaşıyor– en alakalı şey toplumda meydana gelen değişikliklere uygun olarak yeni bilgileri dahil etmektir.

İlde söylediklerine göre önümüzdeki yıl müfredat değişikliği yapılacak.

Buenos Aires'teki eğitimle bağlantılı kaynaklar, bekleyen sorunlardan birinin şu olduğuna dikkat çekiyor: Bitiş Planı ile ne yapılmalı. Bu, Cristina Kirchner hükümeti döneminde başlatılan, ortaöğretimin tamamlanması için alternatif bir formattır. daha az talebi var ders ve akademik zamanlarda okuldan ayrılan öğrencilerin çoğunluğunun akreditasyon almak için gittiği yer.

Anahtarlar

Eyalet, gelecek yıldan itibaren ortaöğretim akademik rejimini değiştiriyor:

• Akreditasyon artık tüm yıl için değil, konulara göre yapılacaktır.
  • Öğrenciler başarısız oldukları konuları tekrar almak zorunda kalmayacaklar.
  • Yeterlilik sayısal ve üç ayda bir olacaktır. Her iki dönemde de 7'den fazla notla geçersiniz (ortalama olarak değil).
  • Başarısız olunan konulardan dörde kadar “yoğunlaştırma” yapılabilecektir. Yoğunlaşma Aralık ve Şubat/Mart aylarında verilecek olup 4 puanla onaylanan derslerden oluşur.
  • Öğrencinin beş veya daha fazla bekleyen dersi varsa, okul hangilerinin yoğunlaştırılacağını (en fazla 4 olmalı) ve hangilerinin tekrarlanacağını (geri kalanı) tanımlayacaktır.
Ayrıca bakınız

Hükümet, Kirchnerciliğin var olmayan bir eğitimsel gelişmeyi duyurduğunu söylüyor: bunun nedeni

Hükümet, Kirchnerciliğin var olmayan bir eğitimsel gelişmeyi duyurduğunu söylüyor: bunun nedeni

Ayrıca bakınız

Şehir, kötü eğitim sonuçlarını tersine çevirmeyi amaçlayan bir plan sundu

Şehir, kötü eğitim sonuçlarını tersine çevirmeyi amaçlayan bir plan sundu